Radi Vás privítame v našom showroome v Prievidzi, každý pracovný deň od 14:00-16:00.

Klasická drevená stolička s výpletom SRA-14

Stolička SRA-14 sa vyrába tradičnou metódou ručného ohýbania prírodného bukového dreva. Stolička je najznámejšou a najrozšírenejšou stoličkou z ohýbaného dreva, vyrábanej technológiou „Thonet“ – ručného ohýbania dreva, a to od roku 1859. V tomto prípade je sedadlo stoličky tvorené výpletom.

#druh a farbu dreva
klzáky
spevňujúcu bočnicu
Dostupnosť Na objednávku
€225 €187,50 bez DPH
Klasická drevená stolička s výpletom SRA-14

Klasická drevená stolička s výpletom SRA-14

Klasická drevená stolička s výpletom SRA-14 je vyrábaná tradičnou metódou ručného ohýbania bukového dreva. Stolička SRA-14 má ikonický dizajn, vďaka ktorému sa stala najobľúbenejšiu stoličkou sveta. Zaujímavosťou je, že bola Le Corbusierov obľúbený kúsok nábytku. Stolička sa skladá sa zo 6 drevených prvkov: 2 okrúhlych prvkov, 2 rovných, 2 oblúkových, 10 skrutiek a 2 matíc. Jej konštrukčné prvky dostali prívlastok - 14 nesmrteľných.

V tomto prípade je sedadlo stoličky tvorené výpletom. Farbu dreva je možné si zvoliť podľa vzorkovníka v našom konfigurátore.

V ponuke máme aj stoličky s dreveným sedadlom bez čalúnenia (možnosť ozdobiť krásnym reliéfom).

Výrobcom je renomovaná spoločnosť - FAMEG, ktorú založili bratia Thonetovci, a ktorú na Slovensku exkluzívne zastupujeme už niekoľko rokov.

O spoločnosti FAMEG
Už viac ako storočie firma FAMEG pokračuje v tradičnom remesle výroby ohýbaného dreveného nábytku a vytvára tak nadčasový, kvalitný nábytok aj pre ďalšie generácie. Tradičné remeslo výroby nábytku z ohýbaného dreva neustále rozvíja s ohľadom na ekológiu. Spoločnosť je výrobcom nápaditých kolekcií nábytku, ktorý obohacuje a spestruje rôzne interiéry. Ich produkty sa vyznačujú svojou pevnosťou, výbornou odolnosťou a v neposlednom rade špičkovými materiálmi. Jedinečnú technológiu ohýbania dreva vynašiel v 19. storočí Michael Thonet. Stoličky si získali srdcia návštevníkov kaviarní a získali aj mnohé ocenenia i svetové renomé. Produkty spoločnosti Fameg sú určené predovšetkým do priestorov HORECA - hotelov, kaviarní a reštaurácií, ale aj do Vašich domácnosti.

Kategória: DREVENÉ STOLIČKY
Dostupnosť: Na objednávku
Materiál: Bukové drevo
Účel: Do jedálne alebo kuchyne
Výška: 880 mm
Šírka: 410 mm
Hĺbka: 540 mm
Výška sedadla: 460 mm
Hmotnosť: 3,0 kg

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole:

Podobné produkty